HUSKIES.CZ, Jana Henychová, Horní Maxov 105E, Lučany nad Nisou, 468 71, CZ, tel.: +420 724 045 565, e-mail: huskies.cz@seznam.cz
O NÁS......
ABOUT US
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
DĚTSKÝ LETNÍ KURZ s polárními psy
   
Horní Maxov v Jizerských horách
   
Termín: 12.-18.8.2015
  Jizerské hory- Horní Maxov, Lučany nad Nisou
   

17. srpna


16. srpna


15. srpna

Pohádky- začátek

Začněme jako v každé pohádce: Bylo, nebylo……ale počkejte, možná že i stále je ………….domeček, uprostřed louky, blízko lesa.
Ta louka je jizerskohorská, v létě plná lučních kvítků a v zimě je zachumlaná pod peřinou sněhu.
Tento domeček je zvláštní tím, že tu bydlí psi husky. A kolik, že jich je? Hmm, prostě hodně a nejsou tu sami. Žije tu s nimi i kočka Kilikína a také jejich paní, která se o ně stará.
Před domem v zahradě stojí stará jabloň. Je tu už léta a ledasco už pamatuje. Statečně tu vzdoruje horám, které k ní občas nejsou zrovna vlídné. Její jablíčka jsou malá a kyselá, ale během léta nabízí její koruna příjemný stín k letnímu odpočinku. Na jaře je zase plná bílých kvítků, stejně jako i rododendrony na zahradě, který se tu skvěle daří.
V jablůňce žije horská víla, která je spjatá s tímto místem a chrání ho. Víla je stejně jako tento strom propojena kořeny s touto zemí i lidmi i zvířaty, kteří v tomto místě žijí.
Jablůňková víla ke svým lidem i mluví a radí jim, co mají dělat. Většinou ji ale nikdo neposlouchá. Aby jste mohli slyšet povídání horské víly, musíte se zastavit a začít ji naslouchat.
Horskou vílu si musíte ale i hýčkat. Má ráda zvonečky a různá cingrlátka, díky kterým si může povídat s větrem, který se honí v koruně jejího stromu. A co je toto? Železný kruh se spirálou, stáčící se do jeho středu. V centru spirály je zlaté oko, v kterém se třpytí odlesky slunce. Tohle je lapač snů, velký lapač snů a on opravdu funguje.
Když k němu přistoupíte a podíváte se do zlaté čočky, tak vidíte svět. Trochu jiný svět než ten skutečný, ale daleko krásnější a malebnější.
A co to tady vidíme? Jéjda psi si hrají ve výběhu. Řekli by jsme prostě psy. Když se ale podíváme pořádně a případně svoji mysl necháme prolétnout skrz zlatou čočku ve spirále lapače snů, tak najednou vidíme i něco víc.
Vidíme babičku Kačenku s brýlemi na nose, jak napomíná štěňata. Je ze všech nejchytřejší a všechno zná. Vidíme také Donku, gaučovou designérku, která ví, jak má být nejlépe pod hlavou, aby se leželo pohodlně.
Bídžeje, zdravotníka, který odhalí každý škrábanec a hned ho ošetří.
Karela velikého, velkého vzrůstem ale s duší malého štěňátka.
Francouzkého námořnického frajera Loba se srdíčkem na nosánku.
Uječenou Lucinu, nachystanou ke všem lotrovinám. Tři sestry Gáby, Grétu a Gracie.
Bagristu Normena, Blondýnku Arnhild a  Falca agiliťáka.
Dendu, psa pekelníka.
A na vše dohlíží prapraprababička Heidinka se svoji družinou pejsků, kteří se už společně prohánějí po loukách v zemi za duhovým mostem. Prostě jednu velkou psí rodinu, která miluje běhat se saněmi po bílých pláních, ale zároveň i žije svým vlastním životem.
Pěkně se usaďte a zde je vyprávění jablůňkové víly pro Vás!

 


14. srpna


13. srpna


12. srpna

 
2015 Created by Jana Henychová