HUSKIES.CZ, Jana Henychová, Horní Maxov 105E, Lučany nad Nisou, 468 71, CZ, tel.: +420 724 045 565, e-mail: huskies.cz@seznam.cz
O NÁS......
ABOUT US
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
DĚTSKÝ LETNÍ KURZ s polárními psy
   
Horní Maxov v Jizerských horách
   
Termín: 22.-28.7.2015
  Jizerské hory- Horní Maxov, Lučany nad Nisou
   

27. července


Pohádka o žabákovi
Bylo, nebylo…..uprostřed louky na paloučku stála chaloupka.
Nebyla to obyčejná chaloupka, ale byla to psí chaloupka, v které bydlelo 24 pejsků.
Jednoho deštivého dne, že by člověk psa ven nevyhnal a nebo když už vyhnal, tak alespoň v žlutých holínkách s červenými puntíky, aby se v tom bahně neutopili, si to žabák v zeleném fraku skáče hop a skok, skok a hop přes psí dvorek.

Najednou je kolem něj hromada  haskounů.

„ Stůj, kdo tam?“ Ptá se pes Falco, ten nejodvážnější z kroužku a šťouchne do žabáka čumákem. Žabák tuší, že je ouvej a začne svoji řeč:

"Já jsem žabák, skokan, toho času na výletě. Jsem tu na obhlídce terénu, protože to tu bude celé za chvíli pod voudou. Blíží se potopa světa."

Falco zatočí svým barevným deštníkem a šťouchne do žabáka znovu nosem a ten moment malá psice Lucina zaječí: „Tak ho sežeréééém!!!!!!“

Žabák stále ustupuje a povídá: „ Já vůbec nejsem jen tak obyčejný žabák. Jsem hrozně důležitý a jsem kouzelný. A když mne necháte být, tak Vám splním 3 přání“.
„Tři přání? Tři přání? Vážně říkal tři přání? Co si můžeme vlastně přát?“ a začíná mela co by si kdo tak asi přál.
 „ Já jsem Normen a chci bagr, velkej! Překopeme to tu pořádně a konečně najdeme ten slibovaný kouzelný poklad, plný dobrot“ a oblízne se.
„Já jsem Karel a chci větší boudu!“, zaznívá další požadavek.

„ Já jsem Lucina a chci žabáka“, zapiští malá potvůrka a skočí po žabákovi a chytne ho za frak do své tlamy a peláší pryč a za ní všichni ostatní……….ojojjjjjjjj………..Ale jéjda! Žabák se vysmekne ze svého fraku, skočí do první vodní tůňky a rychle plave pryč. Luci má v tlamě jen zelený frak a pusu plnou bílých slin, které plive kolem sebe.

Přestalo pršet, vysvitlo slunko a žabák zmizel za plotem.

A každý dobře ví, že žáby se nejedí haskounům se nedá vůbec věřit!

 


26. července


25. července


24. července


23. července

Všem se moc omlouvám, ale svojí vlastní blbostí jsem smazala omylem z karty na foťáku fotky z celého dne: divadlo o Dášence, výrobu z Fima, hry v lese a z dalšího dne dramatický závod .....Ach jo!


22. července

 

 
2015 Created by Jana Henychová